50 kvinder = et Superhold
Er der på din arbejdsplads eller i dit netværk mindst 50 kvinder, som gerne vil med til Ladywalk, kan I tilmelde jer som et Superhold.
En af jer skal være administrator for holdet og modtager to links. Det ene skal bruges af administrator, og det andet sendes ud til deltagerne. Det gør det nemt både for holdlederen men også for deltagerne.
For at oprette et Superhold, skal du blot ringe til Ladywalk’s kontor på tlf. 29 10 05 29.
Du kan også læse mere om Superhold her.


Klar til Ladywalk
Hjerteforeningen har udviklet et 8-ugers træningsprogram ’Klar til Ladywalk’. En god inspiration, hvis du vil være endnu bedre til at klare de 12 km.
Se træningsprogrammet her.
Bliv motiveret med et IDOMOVE-aktivitetsarmbånd
Danske IDOMOVE’s smarte aktivitetsarmbånd er måske det, der lige giver en ekstra motivation til at gennemføre ’Klar til Ladywalk’. IDOMOVE støtter Hjerteforeningen og donerer et beløb pr. solgt aktivitetsarmbånd.
Du kan købe armbåndet her eller læse mere om IDOMOVE's aktivitetsarmbånd her.

Lodtrækning med flotte præmier
Til Ladywalk den 30. maj er du med i lodtrækningen om flotte præmier. I hver rygpose er der en Ladywalk-folder med et Ladywalk nummer på forsiden. Vi finder vinderne ved at trække lod blandt alle numre. Så tjek derfor folderen.
Efter den 30. maj kan du se på ladywalk.dk, om du er blandt de heldige vindere.
Avisartikel om Ladywalk Skælskør